لینک مستقیم فایل(مدیریت منابع انسانی در صنعت جهانگردی)

مدیریت منابع انسانی در صنعت جهانگردی|50687293|mvb2029|
با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل مدیریت منابع انسانی در صنعت جهانگردی قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

حجم فایل : 906.8 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 25
بنام خدا


عنوان مقاله نشریه ی بین المللی مدیریت مهمان پذیری شماره 35( سال 2013) صفحات 347-339
رهیافت های مدیریت منابع انسانی در هتل های اسپانیا: تحلیل مقدماتی
بارتوله مه مارکو-لاجارا، مرسدس ابدا-گارسیا
Bartolome Marco- Lajara
Mercedes Ubeda- Garcia
چکیده

با وجود اینکه کشور اسپانیا به عنوان یکی از مهمترین مقاصد گردشگری در دنیا محسوب می شود، اما شرکتهای گردشگری اسپانیا باید به شکل رقابتی تر عمل کنند تا همواره به جذب گردشگران از سایر کشورها بپردازند. برای نیل به این هدف، بکارگیری استراتژی های منابع انسانی مفید خواهد بود. پژوهش حاضر با هدف شناسایی کارکردهای خاص منابع انسانی است که توسط هتل ها بکار گرفته می شوند. متغیرهای مورد پژوهش همان متغیرهایی هستند که با پروفایل منابع انسانی( تعداد کارمندان، ملیت و جنسیت آنان) و استراتژی های منابع انسانی( استراتژی های استخدام، جذب و آموزش) در ارتباط هستند.
پژوهش بر روی هتل های موجود در منطقه آزاد والنسیا نشان می دهد که رهیافت گونه ی سخت منابع انسانی در آن رایج بوده و اینکه هتل ها بدون در نظر گرفتن طبقه بندی یا استراتژی رقابتی شان( رهیافت فراگیر) از رهیافت های منابع انسانی مشابهی استفاده می کنند.
مقدمه
گردشگری یکی از نیروهای محرک در اقتصاد اسپانیا قلمداد می شود. حتی شاید با در نظر گرفتن سهم آن در تولید ناخالص داخلی این کشور( حدود 13 درصد)، بتوان از آن به عنوان مهمترین نیروی محرک اقتصاد اسپانیا عنوان نمود. همچنین با توجه به اینکه کشور اسپانیا، پس از فرانسه و آمریکا، به عنوان سومین مقصد گردشگری بین المللی در دنیا به شمار می رود، اهمیت فعالیت های گردشگری در این کشور نیز مشهود می باشد؛ البته در قالب درآمد گردشگری، پس از کشور آمریکا، در جایگاه دوم دنیا قرار دارد( سازمان جهانی گردشگری، WTO).
این امر نیز قابل استناد است که اسپانی با رقابت فزاینده ای با سایر مقاصدی( عمدتا کشورهایی که در امتداد سواحل دریای مدیترانه واقع شده اند)، روبه رو است که سالانه شمار زیادی از گردشگران بین المللی را به خود جذب می کنند.
یکی از دلایل احتمالی این وضعیت به میزان رقابت پذیر بودن زیاد شرکتهای خارجی مربوط می شود که خدمات مشابهی را با قیمتی نازل تر از شرکت های اسپانیایی ارائه می دهند. در این رابطه استراتژی های منابع انسانی به کار گرفته شده توسط شرکت های موجود در این حوزه ملزم به بهبود وضعیت رقابت پذیری شان به میزان زیاد هستند.
بر این اساس، پژوهش حاضر با هدف شناسایی ویژگی های استخدام( تعداد کارکنان، ملیت و جنسیت آنان) و سایر استراتژی های خاص هتل های اسپانیا( استخدام، جذب، آموزش و میزان جایگزینی) و نیز تفاوتهای احتمالی موجود بر اساس طبقه بندی نوع ساخت و مناطق جغرافیایی، انجام می پذیرد. همانگونه که در بخش مرور ادبیات آمده، تمامی...مطالب دیگر:
تحقیق بررسی ضرورت پهنه بندي ناپايداري دامنه هاتحقیق بررسی جدایی افغانستان از ایرانتحقیق بررسی جايگاه خاور ميانهتحقیق بررسی پيشينه تاريخي خراسانتحقیق بررسی پيدايش منظومه شمسيتحقیق بررسی کشور تاجيكستانتحقیق بررسی پوشاک مردم حوزه دریای خزرتحقیق بررسی کانی (معدن)پاورپوینت تاثیر فرهنگ تمدن اسلامی بر علوم بیگانهتحقیق مفهوم زلزلهتحقیق مفهوم انفجارتحقیق بررسی کشور ترکیهتحقیق بررسی شهرستان تربت حیدریه همراه با ترجمه انگلیسیتحقیق بررسی شهرستان تربت جام همراه با ترجمه انگلیسیپاورپوینت تولید و ارزشیابی رسانهپاورپوینت تعاملات دبیرخانه با نهاد کتابخانه های عمومی کشورتاریخچه و سیر تحولی در زمین شناسیپاورپوینت جبر در ایتالیاپاورپوینت تاريخ علم و فرهنگ و تمدن اسلامي و برجسته ترين انديشمندان مسلمانپاورپوینت تاریخ و تمدن ایران در عصر صفویهپاورپوینت تجزیه و تحلیل دوی سرعت و اسپک والیبالپاورپوینت تجزیه و تحلیل تجربی روایی و پایایی معیارها و ابعاد کارت امتیازدهی متوازنپاورپوینت تحلیل الگوریتم ها (تحلیل در زبان متلب)پاورپوینت تربيت ارزياب و خودارزيابي بر اساس مدل سرآمدي EFQMپاورپوینت تصمیم گیری در شرایط ریسک