لینک مستقیم فایل(اقتصاد خرد رشته مدیریت)

اقتصاد خرد رشته مدیریت|50684079|mvb2029|
با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل اقتصاد خرد رشته مدیریت قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

حجم فایل : 5.2 MB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 258
اقتصاد خرد )رشته مدیریت(
طرح درس در این درس، ضمن تبیین کلیه فصول کتاب مورد نظر، توضیحات لازم در خصوص هر مطلب ارائه شده است. بمنظور اثر بخشی بیشتر در تفهیم مطالب، از نمودارها و فرمولهای مرتبط استفاده شایسته به عمل آمده است. بعضا از ارائه برخی مطالب که در متن کتاب حاضر موجود نیست ولی در یادگیری مباحث موثر و کارساز میباشد، دریغ نشده است. ترتیب مطالب و مباحث ارائه شده دقیقا منطبق بر منبع درس میباشد. اهداف درس آشنایی با مهمترین مفاهیم اقتصادی نظیر هزینه فرصت، کمیابی، منحنی امکانات تولید، نظامهای مختلف اقتصادی، عرضه، تقاضا، تولید، رفتار مصرف کننده و مطلوبیت، کشش، بازارهای مختلف و ... و بررسی ابعاد و جوانب گوناگون مسائل مطروحه فوق در زمره مهمترین اهداف این درس میباشند. جایگاه درس: درس اقتصاد خرد بعنوان نخستین درس در سلسله دروس اقتصادی رشته مدیریت بوده و چون بسیاری از مفاهیم بنیادی که در سایر دروس اقتصادی این رشته ها از جمله اقتصاد کلان، پول و ارز و بانکداری، توسعه اقتصادی و مالیه عمومی مطرح خواهند شد برای اولین بار در این درس مورد بررسی قرار میگیرند، از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.
چون آشنایی و معارفه دانشجو با علم اقتصاد از این درس آغاز میشود، ضرورت تعمق و دقت بیشتر در جهت تفهیم مفاهیم و اصطلاحات مربوطه بیشتر احساس میشود. تعریف علم اقتصاد (Economics):
در طول تاریخ تعاریف متفاوتی از علم اقتصاد ارائه شده است.
آدام اسمیت اقتصاد را علم تولید ثروت قلمداد می نمود در حالیکه ریکاردو آن را علم تولید و توزیع ثروت می دانست.
تعاریف امروزین علم اقتصاد بر این نکته تاکید دارد که اقتصاد علم استفاده بهینه از منابع کمیاب تولید است.
در کتاب شما علم اقتصاد را چنین تعریف کرده اند:
علم اقتصاد مطالعه روش انتخاب و استفاده انسان و جامعه از منابعی است که طبیعت و نسل های گذشته دراختیاراو قرار داده است. بهترین راه معرفی علم اقتصاد پرداختن به مفاهیم سه گانه زیر است:
1-هزینه فرصت ((Opportunity cost :
هزینه کامل انتخاب یک تصمیم خاص فایده از دست رفته ناشی از عدم انجام انتخاب دیگر می باشد.
آنچه که ما با یک تصمیم یا انتخاب از دست می دهیم، هزینه فرصت آن انتخاب یا تصمیم خوانده می شود. بعنوان مثال دانشجویی که تصمیم به ادامه تحصیل می گیرد، از درآمد حاصل از کار احتمالی که می توانست به انجام آن مبادرت نماید صرف نظر نموده یا چشم پوشی کرده است.
دلیل مطرح شدن مفهوم هزینه فرصت: محدود بودن منابع در مقابل خواسته های بی شمار است. 2- نهایی گرایی ( (Marginalism:
چنانچه اطلاعات در خصوص آخرین واحد مد نظر باشد مبحث نهایی گرایی مطرح است. مثلا ً هزینه نهایی یعنی هزینه آخرین واحد محصول تولید شده یا تولید نهایی یعنی میزان تولید آخرین واحد عامل تولید به کار گرفته شده. 3- بازارهای کارآمد (Efficient Markets) :
بازارهایی که حاوی فرصت سود آوری...مطالب دیگر:
📌شبيه سازي و آموزش کولیس ساعتی با دقت 0.01 میلیمتری📌شبيه سازي و آموزش ساعت اندازه گیری با دقت 1- 0.001 اینچی📌شبيه سازي و آموزش ساعت اندازه گیری با دقت 10- 0.01 میلیمتری📌شبيه سازي و آموزش ساعت اندازه گیری با دقت1- 0.001 اینچی📌شبيه سازي و آموزش زاویه سنج 70-0 درجه ای📌شبيه سازي و آموزش زاویه سنج 180-0 درجه ای📌شبيه سازي و آموزش زاویه سنج 90-0 درجه ای📌شبيه سازي و آموزش کولیس📌شبيه سازي و آموزش کولیس دیجیتال📌مقاله بررسي خواص تريبولوژيكي فولاد گرم كارAISI H 13 كربن- بوردهي شده توسط روش پلاسماي الكتروليتي📌مقاله بررسي تاثير عوامل مختلف بر فرآيند نيتروكربوراسيون پلاسمايي الكتروليتي براي فولاد ضدزنگ 316L📌مقاله بررسی خواص مکانیکی چرخدنده سر میل سوپاپ تهیه شده به روش متالورژی پودر در تماس به زنجیر موتور📌پلان معماري اتوكد طرح 1📌پلان معماري اتوكد طرح 2📌پلان معماري اتوكد طرح 3📌پلان معماري اتوكد طرح 4📌مقاله بررسي نحوه توليد مس و تركيب سرباره در كارگاه باستاني فلزكاري كمجان📌پلان معماري اتوكد طرح 5📌پلان معماري اتوكد طرح 6📌مقاله بررسی اثر آسیای کم انرژی میانی بر مشخصات ذرات بسیار ریز مغناطیسی هگزافريت باريم تهیه شده به رو📌شبيه سازي و آموزش کولیس ساعتی 1.64 اینچی📌شبيه سازي و آموزش کولیس ساعتی 0.001 اینچی📌مقاله اثر توام پیریدین و یدید پتاسیم به عنوان باز دارنده خوردگی فولاد📌شبيه سازي و آموزش کولیس ساعتی 0.001 میلیمتری📌شبيه سازي و آموزش میکرومتر 15-0 میلیمتری با دقت 0.01 میلی