لینک مستقیم فایل(دانلود خلاقیت و نوآوری تعریف مفاهیم و مدیریت آن 43 ص)

دانلود خلاقیت و نوآوری تعریف مفاهیم و مدیریت آن 43 ص|40107611|mvb2029|دانلود خلاقیت و نوآوری تعریف مفاهیم و مدیریت آن 43 ص,تحقیق خلاقیت و نوآوری تعریف مفاهیم و مدیریت آن 43 ص,مقاله خلاقیت و نوآوری تعریف مفاهیم و مدیریت آن 43 ص,خلاقیت و نوآوری تعریف مفاهیم و مدیریت آن 43 ص
با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل دانلود خلاقیت و نوآوری تعریف مفاهیم و مدیریت آن 43 ص قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 41 صفحه

خلاقیت و نوآوری تعریف مفاهیم و مدیریت آن چكیده این مقاله به تشریح مفاهیم و مبانی خلاقیت و نوآوری می‌پردازد.
تعاریف مختلفی از خلاقیت ارائه می‌شوند و از دیدگاه روانشناسی و سازمانی مورد بررسی قرار می گیرند.
سپس موضوع نوآوری و ارتباط آن با خلاقیت شرح داده می‌شود.
ارتباط خلاقیت و نوآوری، تأثیر ساختار بر نوآوری، تأثیر فرهنگ سازمانی بر نوآوری، تأثیر متغیرهای منابع انسانی بر نوآوری از دیگر مباحث این بخش هستند.
ویژگی‌های افراد خلاق، فرصت‌های خلاقیت، نقش و اهمیت خلاقیت و نوآوری از جنبه فردی و سازمانی، ویژگی‌های سازمان‌های خلاق، مدیریت خلاقیت، تكنیك‌های توسعه خلاقیت گروهی شامل طوفان فكری، شش كلاه تفكر، گردش تخیلی، تفكر موازی و ارتباط اجباری از دیگر مطالب این مقاله هستند.
منبع : روزنامه همشهری،‌ پنج‌شنبه 2 تیر 1384، سال سیزدهم، شماره 3730، صفحه 10 كلیدواژه : خلاقیت ؛ نوآوری ؛ مدیریت خلاقیت ؛ سازمان های خلاق ؛ افراد خلاق ؛ تكنیك های خلاقیت ؛ طوفان فكری ؛ شش كلاه تفكر ؛ تفكر موازی ؛ گردش تخیلی ؛ ارتباط اجباری 1- مقدمه با پیشرفت روز افزون دانش و تكنولوژی و جریان گسترده اطلاعات، امروزه جامعه ما نیازمند آموزش مهارت‌هایی است كه با كمك آن بتواند همگام با توسعه علم و فناوری به پیش برود.
هدف باید پرورش انسان‌هایی باشد كه بتوانند با مغزی خلاق با مشكلات روبرو شده و به حل آنها بپردازند.
به گونه‌ای كه انسان‌ها بتوانند به خوبی با یكدیگر ارتباط برقرار كرده و با بهره گیری از دانش جمعی و تولید افكار نو مشكلات را از میان بردارند.
امروزه مردم ما نیازمند آموزش خلاقیت هستند كه با خلق افكار نو به سوی یك جامعه سعادتمند قدم بردارند.
رشد فزاینده اطلاعات، سبب شده است كه هر انسانی از تجربه و علم و دانشی برخوردار باشد كه دیگری فرصت كسب آنها را نداشته باشد، لذا به جریان انداختن اطلاعات حاوی علم و دانش و تجربه در بین انسان‌ها یكی از رموز موفقیت در دنیای امروز است.
هیچ كس قادر نیست به میزان اطلاعات واقعی هر كس كه در گوشه ذهن او نهفته است پی ببرد.
این اطلاعات زمانی به حركت در می‌آید كه انگیزه‌ای قوی سبب رها شدن آن به بیرون ذهن می‌شود.
در این مرحله انسان‌ها به سرنوشت یكدیگر حساسند و در جهت رشد یكدیگر می‌كوشند و در نهایت سبب می‌شود جریانی از علم و دانش و تجربیات میان آنها جاری شود كه همین امر زمینه‌ساز نوآوری و خلاقیت خواهد بود.
یكی از عوامل مؤثر در بروز خلاقیت در یك جامعه، زمینه‌سازی و بسترسازی در بین انسان‌ها جهت ایجاد فرهنگی است كه در آن همگان در تلاش برای رشد دادن دیگری هستند و با تأثیر بر روی یكدیگر به پیشرفت جامعه كمك می‌كنند.
یكی از شرایط لازم برای پدیدار شدن افكار نو، وجود آرامش برای مغز است.
به همین خاطر لازم است انسان‌ها بكوشند در جامعه شرایطی پدید آید كه در بستر آن مغز بیندیشد و تكامل یابد و سبب ساز افكار نو شده و شرایط برای سازندگی در جامعه مهیا شود.
با افزایش سپرده‌گذاری‌های اخلاقی می‌توان شرایط را برای شكل گیری یك محیط آرامبخش در جامعه فراهم كرد.
كاهش سپرده‌گذاری‌های اخلاقی در جامعه سبب می‌شود كه زمینه برای گسسته شدن روابط اجتماعی گسترش یابد و با سست شدن پیوندهای اجتماعی، شرای


مطالب دیگر:
تحقیق در مورد فقر 15 ص تحقیق در مورد توضیح مختصری درباره جامعه شناسی کشاورزی 8ص تحقیق در مورد فقر و فحشاء 10 ص تحقیق در مورد فلسفه هاي معاصر تربيت اخلاقي تحقیق در مورد توربين هاي گازي تحقیق در مورد فوايد و مضرات چت تحقیق در مورد تِنیا ی تحقیق در مورد فيزيك الكتريسيته 13 ص تحقیق در مورد تکبر تحقیق در مورد قدرت جذر و مد تحقیق در مورد تکنولوژی برنج تحقیق در مورد قرآن و رويداد غدير 17 ص تحقیق در مورد جامعه ما به بازسازي و شست‌وشوي مجدد اخلاقي احتياج دارد 11 ص تحقیق در مورد قرآن معجزة جاويد پيامبر 17 ص تحقیق در مورد قرآن و ضرورت آن 17 ص تحقیق در مورد قسم هاي قرآني 12ص تحقیق در مورد جايگاه مناسب جهت پراربندي تحقیق در مورد قضا و قدر تحقیق در مورد جایگاه معاد تحقیق در مورد قيام امام حسين 23ص تحقیق در مورد قيام امام خميني و امام حسين تحقیق در مورد كميل كيست تحقیق در مورد جغرافياي استان تهران تحقیق در مورد جنگ روانی 8ص تحقیق در مورد جوجه كشي