لینک مستقیم فایل(تحقیق درمورد مدیریت فرایند حوادث)

تحقیق درمورد مدیریت فرایند حوادث|1906389|mvb2029|تحقیق درمورد مدیریت فرایند حوادث,تحقیق مدیریت فرایند حوادث
با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل تحقیق درمورد مدیریت فرایند حوادث قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

نوع فایل : ( Word ) قابل ویرایش

تعداد صفحات : 13صفحه

بخشی از تحقیق :

مدیریت فرایند حوادث

یکی از وظایف مدیران در کنار تولید کالا یا خدمات، به حداقل رساندن حوادث، رعایت مسائل زیست‌محیطی، توجه به مسئولیت‌های اجتماعی و پرورش منابع انسانی است.

مدیریت فرایند حوادث، یعنی بررسی علل حوادث در حین کار و انجام اقدامات پیشگیرانه. براساس مدیریت صحیح حوادث، می‌توان روش‌هایی را به کار بست که هزینه‌های اقتصادی حوادث را به حداقل ممکن برساند.

هزینه‌های مربوط به حوادث و آسیب‌های شغلی، به حدی است که مدیریت جدی حوادث را طلب می‌کند.

یکی از راه‌های مهم جلوگیری از حوادث، تقویت فرهنگ ایمنی در محیط کار است. یکی از مکانیسم‌های مهم مدیریت فرایند حوادث، انجام بموقع معاینات دوره‌ای است که نقش پیشگیرانه و درمانی دارد.

تولید و عملیات مربوط به آن، نیازمند الزامات و پیش‌نیازهایی است که یکی از آنها ایمنی کار کردن و مدیریت بر فرایند روانی و اجتماعی علل حوادث است. انسان‌های تولیدی، نیازمند داشتن فرهنگ ایمنی کار هستند و لازم است که در این خصوص اقداماتی موثر صورت پذیرد. پیچیدگی کار مدیران تولیدی و صنعتی به این دلیل است که تولید کالا و یا خدمات جزء کوچک کار آنان بوده و در کنار تولید کالا یا خدمات، هدف‌های دیگری را می‌بایستی مورد توجه قرار دهند. از جمله این اهداف، به حداقل رساندن حوادث، رعایت مسائل زیست‌محیطی، توجه به مسئولیت‌های اجتماعی، پرورش منابع انسانی و ... است. برای رسیدن به این اهداف و به ویژه کاهش و تعدیل خسارات ناشی از حوادث، لازم است که فرایند شکل‌گیری حوادث، مدیریت شود. بر این اساس و باتوجه به اهمیت مدیریت فرایند حوادث در موسسات تولیدی براساس نظریه‌های عمل تدوین یافته سعی می‌شود که مفهوم مدیریت حوادث را تبیین کرده و راهکارهای عملی مدیریت و تاثیر آن بر کاهش حوادث، بررسی شود.

منظور از مدیریت فرایند حوادث، بررسی علل حوادث و انجام اقدامات پیشگیرانه است. حادثه ناشی از کار، واقعه‌ای است که حین انجام کار روی می‌دهد و برای ایجاد آن هیچ نوع قصد و یا برنامه‌ریزی قبلی، وجود نداشته است. برای بررسی علل حوادث و مدیریت آنمطالب دیگر:
🔥تحقیق تعریف و معیارهای نظریه علمی🔥تحقیق چارچوب آناليز عملياتي براي آموزش سازماندهي و آمادگي🔥تحقیق اصول شركت نيران اصول سرپرستی🔥تحقیق اصول و مباني مديريت اسلامي🔥تحقیق اندازه گيري عملكرد سازمان ها (با استفاده از مدل تعالي كانجي)🔥تحقیق آموزش مشارکتی🔥تحقیق پروژه مديريتي مربوط به آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای🔥تحقیق تحول در شناخت درآمد🔥تحقیق داده كاوي چيست و چرا آنرا به كارمي بريم؟🔥تحقیق بررسی روانشناسی در صنعت🔥تحقیق مديريت و ارتباطات در سازمان🔥تحقیق آموزش ضمن خدمت و آثار آن بر افزایش کارآیی نیروی انسانی در بخش دولتی🔥تحقیق مديريت منابع انساني در شركت جهان گستران نوانديش🔥تحقیق مدیریت سازمان غيردولتي🔥تحقیق مديريت طرح به همراه تصاویر و جداول🔥تحقیق CPFR🔥تحقیق تاثیر فناوري اطلاعات در روابط مدیریت صنعتي🔥تحقیق مدیریت سازمانی🔥تحقیق مديريت در قرن 21🔥تحقیق روانشناسي صنعتي🔥تحقیق عدالت،‌ معيشت، فرهنگيان🔥تحقیق سبک های سرپرستی🔥تحقیق كاربرد فرآيند تحليل سلسله مراتبي در برقراري سيستم هاي مديريت🔥تحقیق مدیر مشارکتی🔥تحقیق نظارت و بازرسی در سازمان